Най-великите ливърпулски победи над испанци

Легендарната трибуна "Коп" е видяла доста успехи над испанци. В сряда на "Анфийлд" стъпва могъщият Реал Мадрид
10. Ла Коруня - Ливърпул 0:1, стадион "Риасор", ноември 2004г.
"Червените" печелят с 1:0 като гости след автогол на Жорже Андраде в 13-та минута. Месеци по-късно дойде и триумфът в Истанбул, който можеше да не се случи, ако Ливърпул не бе спечелил на "Риасор" - победа, която помогна много за излизането от групата.
9. Ливърпул - Реал Сосиедад 6:0, стадион "Анфийлд Роуд", ноември 1975 г.
Боб Пейсли печели първия си европейски трофей с Ливърпул през 1976 г., когато Емлин Хюз вдига Купата на УЕФА. През есента на предната година Реал Сосиедад е разбит с 6:0 на "Анфийлд" с две попадения на Рей Кенеди, Джон Тошак, Дейвид Ферклъф, Стив Хайуей и Фил Нийл.
8. Атлетик Билбао - Ливърпул 0:1, стадион "Сан Мамес", ноември 1983 г.
Първият мач на "Анфийлд" завършва 0:0, но с гол на Йън Ръш мърсисайдци побеждавата с 1:0 в земята на баските и се класират за третия кръг.
7. Барселона - Ливърпул 0:1, стадион "Камп Ноу", март 1976 г.
Ливърпул е гостувал четири пъти на "Камп Ноу" и все още няма загуба там. Това е първият двубой в каталунската столица в полуфинален първи мач от турнира за Купата на УЕФА. Джон Тошак бележи победно в 13-та минута.
6. Реал Мадрид - Ливърпул 0:1, стадион "Сантяго Бернабеу", март 2009 г.
Йоси Бенаюн отбеляза единствения гол след фаул, изпълнен от Фабио Аурелио.
5. Ливърпул - Барселона 1:0, стадион "Анфийлд Роуд", април 2005 г.
След нулево равенство на "Камп Ноу", Ливърпул се класира за полуфиналите на турнира за Купата на УЕФА след 1:0 на родна земя. Гари Макалистър преодолява вратаря Пепе Рейна от дузпа в незабравимата вечер на "Анфийлд".
4. Барселона - Ливърпул 1:2, стадион "Камп Ноу", март 2007 г.
Лионел Меси, Роналдиньо, Шави и Иниеста прекланят глава пред Ливърпул. Крейг Белъми изравнява, след като Деко е дал аванс на каталунците, а Рийзе подпечатва знаменитата победа.
3. Ливърпул - Реал Мадрид 4:0, стадион "Анфийлд Роуд", март 2009 г.
Вестник "Марка" излиза със заглавие "Това е Анфийлд и какво от това?" в деня на мача. Два гола на Джерард и по един на Торес и Досена отговарят на въпроса на изданието. "Червените" печелят с общ резултат 5:0 и се класират за четвъртфиналите.
2. Ливърпул - Алавес, стадион "Вестфален", май 2001 г.
Ливърпул играе първия си европейски финал от 16 години и побеждава Алавес с 5:4 за Купата на УЕФА. Джорди Кройф праща мача в продължения, но Гари Макалистър носи победата от фаул и требълът е факт.
1. Ливърпул - Реал Мадрид 1:0, стадион "Парк де пренс", май 1981 г.
Безспорният победител. Ливърпул изкачва третия си европейски връх след побчеда с 1:0 на финала в Париж през 1981 г. Алън Кенеди бележи победния гол в 82-та минута и записва името си в историята завинаги.

В навечерието на сблъсъка между Ливърпул и Реал Мадрид в третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига официалният сайт на мърсисайдци класира десетте най-знаменити победи на "червените" над испански отбори.

Интересното е, че Ливърпул до момента е срещал три пъти Реал, като и трите пъти е бил краен победител.

Особено топли са спомените от 1981 г., когато отборът на Боб Пейсли вдига КЕШ след успех над "лос бланкос".

Начело с мениджъра Рафаел Бенитес мърсисайдци пък надделяват два пъти над Реал през 2009 г. Припомнете си в галерията най-славните ливърпулски победи над испански съперници.