Лудогорец лети, когато съперниците пълзят

88-а минута на Лудогорец - Ливърпул. Пореден късен гол на тима от Разград, и то срещу британците, които се славят като железни бойци. Лудогорец надтича Ливърпул в последните 20 минути.
Дани Абало дава преднина на Лудогорец, използвайки грешка на Симон Миноле, вратаря на Ливърпул.
Козмин Моци спира Стивън Джерард в мача на стадион "Васил Левски".
Лудогорец - Базел. Йордан Минев вкарва победно в добавеното време. Четири точки в Шампионската лига, извоювани все в последните минути.
Лудогорец - Стяуа. Голът на Вандерсон в последната минута прати мача в продължения, дузпи и Лудогорец влезе в груповата фаза на Шампионската лига.
Ливърпул - Лудогорец. Вратарят Милан Борян се радва на гола на Дани Абало, вкаран пак в 89-ата минута.

Статистиките във футбола не са романтика. Те не ни казват и всичко за един мач, но и не лъжат.

Когато човек погледне статистиката, раздадена в края на Лудогорец - Ливърпул от организаторите, може ясно да види къде българският шампион бе по-силен от съперника.

И въобще - къде е по-силен от кажи-речи всеки противник, особено в последната година.
Лудогорец е стрелял 18 пъти към вратата на Ливърпул, има 4 точни удара. Съперникът има 9 изстрела, пак 4 точни. Разград е бил 11 корнера, от които 6 в последните 10 минути! В този период са дошли и последните 5 от ударите.

След 70-ата минута нещо става с Лудогорец.

Колкото повече отпада съперникът, толкова по-надъхан и настъпателен е шампионът на България. Спомнете си и заключителните минути на домакинството с Реал, или пък Стяуа, Базел...

Лудогорец е номер едно по късни голове в Шампионската лига за сезона, а това не може да е плод на случайност.

Вандерсон даде тон, като вкара в 90-ата минута срещу Стяуа за 1:0, с което прати мача в продължения и после дузпи. И отборът му влезе в групите. Тогава румънците се бяха прибрали в глуха защита, а Лудогорец нападаше стръвно в последните минути.

Невероятната кондиция на "зелените" бе очевидна в заключителните минути на всички техни мачове в групата дотук, освен в Базел, където и резултатът вече бе оформен и мачът - загубен по това време.

След Вандерсон бе Абало, който изравни на "Анфийлд" в 89-ата минута. Да, после Лудогорец глупаво допусна да загуби с 1:2, но прибавяме и този късен гол в колекцията.

След това бе Базел у дома, когато Йордан Минев вкара в добавеното време - станаха 3 гола след 88-ата минута, в секундите на най-голямо напрежение и умора. Умора ли?

Георги Терзиев изравни за 2:2 срещу Ливърпул в 88-ата минута а гостите имаха кошмарни 20-ина последни минути, в които играта не напусна полето около вратата им.

Това е голямата сила на Лудогорец. Формулата не е открита този сезон, защото и миналата пролет срещу Лацио, когато късните голове бяха не един, а цели два - след 87-ата минута.

Такава серия вече става патент. Не е случайност, нито късмет. Просто Лудогорец е много силен и лети тогава, когато другите едва кретат по терена от умора.