Голово торнадо между Байер и Рома

Войчек Счесни нямаше никакъв шанс да спре удара на Кампл, с който Байер намали резултата на 3:4

Голово торнадо се завихри на „БайАрена”. Отборите на Байер и Рома завършиха наравно 4:4 в един двубой, който ще остане в историята на турнира.

Два гола на Хавиер Ернандес дадоха комфортен аванс на „аспирините” още преди да са изтекли и 20 минути от двубоя. Даниеле де Роси обаче отговори подобаващо и собственоръчно върна равенството до края на полувремето.

С голове на Миралем Пянич и Иаго Фалке, Рома направи пълен обрат до средата на второто, но след късни попадения на Кампл и Мехмеди Байер взе точката.

В другия мач от група Е Барселона взе протоколни три точки като гост на БАТЕ след победа с 2:0. И двете попадения за каталунците отбеляза Иван Ракитич, който се появи на почивката.

Барса е лидер в групата със седем точки, Байер има четири, БАТЕ – три, а Рома остава последен – с две.