Резил за Юнайтед: Втородивизионен отбор го изрита от Купата на лигата

В сиви екипи Манчестър Юнайтед изнесе сиво представление срещу вдъхновения Бристъл и заслужено загуби Снимка: Getty Images

Бристъл поднесе голямата изненада за Купата на лигата и отстрани Манчестър Юнайтед с победа с 2:1 в четвъртфинал от турнира.

Успехът дойде инфарктно с победен гол в 93-ата минута, причинил горчивото отпадане на Юнайтед - носител на трофея за миналата година.

Играчите на Жозе Моуриньо изиграха слаб мач, докато състезаващият се в Чемпиъншип Бристъл игра вдъхновено и атакуващо. Все пак в първите двайсетина минути "червените дяволи" можеха да вкарат на два пъти, но гредите помогнаха на домакините при изстрели на Ибрахимович и Рашфорд.

В 51-ата минута много добра атака на Бристъл изведе Джо Брайън отляво и той с топовен шут по диагонала вкара много красив гол за 1:0. Само 7 минути по-късно Златан Ибрахимович изравни с коварно изпълнение на пряк свободен удар във вратарския ъгъл - 1:1.

Мачът отиваше към продължения, но в края домакините намериха сили да упражнят натиск. При поредната им добра атака в последната минута на добавеното време Кори Смит завърши точно във вратата на Серхио Ромеро и сензацията беше факт, давайки началото на голямата еуфория на стадион "Ащън Гейт".

В другия 1/4-финал от Купата на лигата, изиграл се тази вечер, Челси си свърши работата и победи с 2:1 Борнемут като домакин.

"Сините" откриха с попадение на Уилиан в 13-ата минута и до самия край водеха, но двата тима си размениха по още един гол за по-малко от минута в края.

Първо Дан Гослинг изравни за Борнемут, а веднага след това Алваро Мората завърши за Челси и донесе победата с 2:1 и класирането.

Така на полуфиналите в турнира отиват Челси, Арсенал, Манчестър Сити и Бристъл.

Жребият отреди един срещу друг да се изправят Челси и Арсенал в лондонско дерби, а другият финалист ще бъде определен между Манчестър Сити и Бристъл. Полуфиналите се играят в два мача на разменено гостуване.