Дузпи донесоха купата на Сити

Играчите на Сити се справиха по-добре при дузпите и спечелиха Купата на Лигата

Манчестър Сити спечели Купата на Лигата след продължения и дузпи, а редовното време на финала срещу Ливърпул завърши 1:1. При дузпите Сити победи с 3:1.

Фернандиньо изведе Сити напред в началото на второто полувреме, а Филипе Коутиньо върна надеждата на Ливърпул в 83-ата минута като вкара при добавката, преди това топката срещна гредата след удар на Адам Лалана.

Преди попадението на Коутиньо Рахийм Стърлинг пропусна две възможности за гол, а играчите на Мануел Пелегрини като цяло бяха по-активни и имаха повече шансове за гол.

През първото полувреме Серхио Агуеро удари греда след прецизен удар към вратата на Ливърпул, но Миньоле отклони топката към вратата.

Пред малко над 86 000 зрители на „Уимбълдън" Сити и Ливърпул не успяха да си отбележат гол в продълженията и трябваше да си бият дузпи.

Емре Джан беше единственият от Ливърпул, който си вкара дузпата, а за Сити точни бяха Хесус Навас, Серхио Агуеро и Яя Туре. За Ливърпул пропуснаха Лукас, Филипе Коутиньо и Адам Лалана, а за Сити - Фернандиньо.

С тази победа Сити ще изпрати мениджъра си Мануел Пелегрини този сезон, тъй като чилиецът ще бъде сменен лятото от Хосеп Гуардиола, който ще напусне Байерн.