Байерн и Атлетико дишат по-леко

Давид Алаба пропусна от бялата точка, но Кроос и Мюлер донесоха победата на баварците

Нови две победи записаха гостите в първите 4 мача от осминафиналите на Шампионската лига. Байерн Мюнхен си тръгна с 2:0 от "Емиратс" на Арсенал, а "Сан Сиро" видя как Атлетико Мадрид побеждава Милан с 1:0.

Двубоят в английската столица бе очакван с огромен интерес, а "артилеристите" и баварците предложиха шеметно първо полувреме.

Гол преди почивката не падна, но двата отбора изпуснаха по една дузпа, а в края на първата част вратарят на Арсенал Войчех Шчесни получи директен червен картон за нарушение срещу Ариен Робен.

В отсъствието на Томас Мюлер и Франк Рибери, бранителят Давид Алаба застана на бялата точка но топката срещна гредата.

Още в 9-та минута Йозил не бе успял от 11-метров наказателен удар за фаул срещу самия него. Немският национал би слабо и колегата му в Бундестима Нойер парира изстрела.

С човек повече, през второто полувреме Байерн натисна здраво и стигна до успеха. Тони Кроос с премерен далечен удар в 54-та минута даде аванс на немския шампион, а в самия край на редовното време влезлият като резерва Томас Мюлер фиксира крайното 2:0.

Успехът можеше да стане и класически, но Гьотце, Писаро, Мюлер и Кроос пропуснаха добри възможности.

Ситуацията силно напомня на тази от точно преди година, когато Байерн победи с 3:1 на "Емиратс", но на свой терен трепери до последно при крайното 2:0 в полза на "топчиите".

В Милано "росонерите" надиграха Атлетико Мадрид през първото полувреме, но не успяха да се разпишат. На два пъти и гредите помогнаха на вратаря на гостите Тибо Куртоа.

7 минути преди края на редовното време голмайсторът Диего Коща донесе победата на "дюшекчиите".

След центриране от корнер Андреа Поли не успя да изчисти топката и тя стигна до Коща, който отблизо с глава простреля вратата за 0:1.

Така Милан е на път да напусне Шампионската лига още на осминафиналите, след като остана единственият италиански тим, който успя да пробие във фазата на директните елиминации след отпадането на Ювентус и Наполи.