Ливърпул с инфарктен успех на "Търф Моор"

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп даде почивка на Фелипе Коутиньо и Мохамед Салах, но въпреки това Ливърпул стигна до трите точки при гостуването си на Бърнли. "Червените" спечелиха инфарктно, след като голът за победата с 2:1 падна в добавеното време.

През първото полувреме гол не падна, а след час игра дойде моментът на Садио Мане, който до този момент не бе направил нищо сериозно от началото на срещата. Топката стигна до него в наказателното поле след рикошет, той се завъртя и със страхотен удар я насочи към мрежата.

Последва силен период за отбора на Клоп, който не позволи на Бърнли да реагира. Мърсисайдци доминираха, но най-сериозното положение, до което стигнаха беше хубав далечен удар на Александър-Арнолд, който бе спасен от Поуп. С наближаването на край домакините станаха по-агресивни, а съперникът им заигра по-предпазливо.

Защитата на Ливърпул не се справи добре след статично положение, топката стигна до Ашли Барнс, който стреля от воле, но встрани от вратата. В 83-та минута след контраатака на гостите Окслейд-Чембърлейн стреля отблизо, но вратарят на домакините направи страхотно спасяване. Миньоле също трябваше да се намесва след удар с глава на Воукс. Три минути преди края Бърнли стигна до изравняване. Центриране на Тейлър бе отклонено от Воукс и Гудмундсон завърши на далечната греда.

И докато всички чакаха срещата да завърши наравно, в 94-та минута топката бе центрирана от фаул към наказателното поле на Бърнли, там Ловрен стреля с глава, а Клаван бе на правилното място и с плонж от 2 метра вкара за крайното 2:1.

В класирането Ливърпул е на 4-о място с 44 точки, колкото има и третия Манчестър Юнайтед. Приятната изненада Бърнли е на седмото с 34.