Инфарктна победа за Милан, Рома също спечели

Андре Силва донесе и победата над Дженоа с 1:0 преди седмица Снимка: Getty Images
Андре Силва донесе и победата над Дженоа с 1:0 преди седмица

Милан се пребори за много важна победа и обърна Киево за крайното 3:2 на "Сан Сиро".

Хакан Чалханоглу откри за тима на Дженаро Гатузо в 10-ата минута, но гостите осъществиха обрат само за една минута и първо Степински изравни в 33-ата, а после Роберто Инглезе вкара красив гол за 2:1.

"Росонерите" успях да изравнят в началото на второто полувреме чрез Патрик Кутроне. Голът му първо беше отменен заради засада, но консултация с ВАР показа, че той е покрит от защитниците и резултатът официално стана 2:2.

Влезлият от скамейката Андре Силва стана герой за Милан във втори пореден мач от първенството и в 83-ата минута донесе трите точки на отбора си. С тях тимът събра общо 50 на шестото място в класирането и е на 5 т. от топ 4.

По същото време Рома надви Кротоне с 2:0 като гост с голове на Стефан Ел Шаарауи (39) и Раджа Наинголан (75). Така "вълците" събраха 59 т. и са на третата позиция, с 4 т. пред четвъртия Интер, но и с мач повече.