Лацио и Рома направиха рекорд по греди и поделиха точка

Още през първата част съперниците удариха общо пет пъти гредите. На никой мач в Серия А не са били отчетени повече греди, откакто такава статистика се води (от сезон 2004/05) Снимка: Getty Images

Лацио и Рома завършиха 1:1 в градското дерби на "Олимпико" от втория кръг на Серия А.

След рекордните общо шест греди в двубоя, римските съперници не успяха да се победят, а символичните домакини от Лацио могат повече да съжаляват, че не стигнаха до трите точки.

Срещата започна бурно и още в първите минути двата отбора си размениха по една греда, а Лацио изпусна още няколко положения.

В 17-ата минута обаче Сергей Милинкович-Савич игра с ръка в наказателното си поле и Рома получи дузпа. Александър Коларов я превърна в гол и така символичните гости поведоха с 1:0 на "Олимпико".

В следващите минути продължиха опасните атаки и към двете врати, като гредите спряха още два пъти Лацио след удари на Имобиле и Кореа, а веднъж Дзаниоло нацели дирека за Рома.

"Орлите" продължиха с пропуските и след почивката, но в 58-ата минута най-сетне изравниха с гол на Луис Алберто след добра асистенция на Имобиле.

Пет минути преди края дойде и шестата греда в срещата, като тя беше дело на резервата за Лацио Марко Пароло.

За Рома това е второ равенство от два мача в първенството, докато Лацио събра 4 т. след откриващите два кръга.