Арсенал и Тотнъм с победи, Юнайтед се издъни

Луис ван Гаал стартира със загуба на "Олд Трафорд"
Косчиелни изравни за Арсенал
Аарън Рамзи донесе победата на Арсенал
Радостта в Тотнъм след гола на Диър, който дебютира за лондонския тим

Арсенал и Тотнъм стартираха с победи новия сезон във Висшата лига, а тимът на Арсен Венгер оглави класирането след първите мачове. През миналия сезон Арсенал прекара 128 дни начело на Висшата лига, а сега стартира сезона на първа позиция. Тотнъм обаче се озова едва пети, след като спечели само 1:0 гостуването си на Уест Хем. Арсенал победи с 2:1 Кристъл Палас като победното попадение беше дело на Аарън Рамзи в 93 минута.

„Кристъл Палас игра много добре, гостите се защитаваха много добре и успяха да вземат инициативата в свои ръце като ни поведоха преди почивката - заяви след мача Арсен Венгер. - След това затвориха играта, наложиха поредица физически сблъсъци, а ние трябваше да намерим начин да обърнем мача в наша полза. Имахме силно желание и това ни помогна.

„Днешните резултати се получиха интересни, ние сме единственият отбор-домакин, който успя да вземе победа, така че не е лесно да спечелиш на старта на сезона.

„Следващата седмица ще играем срещу Бешикташ за място в Шампионската лига, а нямаме много време за възстановяване."

Тотнъм също спечели с гол в самия край, като голмайстор се оказа Ерик Диър, а двата отбора завършиха мача с по 10 човека - първо в 30 минута Кайл Ноутън от Тотнъм беше изгонен, а в 64 минута съдията изгони Джеймс Колинс от Уест Хем. Домакините пропуснаха дузпа в 31 минута чрез Марк Ноубъл, който не успя да уцели вратата.

Голямата новина обаче на старта на Висшата лига се оказа загубата на Манчестър Юнайтед у дома от Суонси. Гостите от Кардиф поведоха в 29 минута с гол на Ки Сун Йон, Уейн Рууни изравни в 53-ата, но Гилфи Сигурдсон донесе победата на Суонси двадесет минути по-късно. Така за първи път от 1972 година насам Юнайтед стартира сезона със загуба у дома.

Победи на старта на сезона спечелиха още Хъл Сити (1:0 като гост на Куинс Парк Рейнджърс) и Астън Вила (1:0 като гост на Стоук Сити). Лестър завърши 2:2 с Евертън у дома, а същият резултат постигнаха Уест Бромич и Съндърланд.