Лацио ликува в близо тричасова драма на "Джузепе Меаца"

Имобиле откри за Лацио, после обаче Икарди изравни чак в 125-ата минута, за да се стигне до дузпите Снимка: Getty Images

Лацио отстрани Интер от Купата на Италия с дузпи в инфарктен двубой от 1/4-финалите.

Драмата на "Джузепе Меаца" продължи близо три часа, като след 90 минути нулевото равенство се запази, в продълженията резултатът беше 1:1, а при дузпите гостите триумфираха с 4:3 след решаващ пропуск на Раджа Наинголан.

В редовното време и двата тима имаха чисти положения да спечелят мача, макар че по-чистите бяха пред вратата на Интер. Самир Ханданович заключи вратата си с няколко спасявания срещу Луис Алберто и Чиро Имобиле.

След час игра Интер също беше близо до откриване, но Стракоша спаси удар на Жоао Марио, а Антонио Кандрева направи невероятен пропуск от няколко метра при добавката.

В 89-ата минута резервата за Лацио Кайседо можеше да реши всичко с първото си докосване, но стреля лошо сам срещу Ханданович и вратарят спаси. После Ханданович остави Интер в мача и след шут на Имобиле.

В самия край на редовното време и домакините изпуснаха 100-процентово положение, когато първо Стракоша спаси отблизо, а после Лаутаро Мартинес не намери вратата при добавката.

Така се стигна до продължения и в тях гол най-сетне падна. В 108-ата минута Чиро Имобиле откри резултата с лек удар, който се отклони в бранител на Интер и влезе точно в ъгъла на Ханданович.

Мачът се изнерви и Квадво Асамоа получи директен червен картон, но после съдията промени решението си, след като изгледа ситуацията чрез ВАР и показа на футболиста на Интер само жълт.

В добавеното време на второто продължение "нерадзурите" изравниха. Сергей Милинкович-Савич напълно излишно удари с рамо в главата противников играч в наказателното поле и след консултация с ВАР реферът отсъди дузпа.

За бурни протести Стефан Раду беше изгонен с втори жълт картон, а в 125-ата минута Мауро Икарди не трепна от бялата точка и изравни за 1:1, за да вкара мача в дузпи.

Там първият пропуск дойде при третото изпълнение - Лаутаро Мартинес стреля лошо и Стракоша спаси. Веднага обаче и Лацио пропусна, тъй като Ханданович отрази шута на Дормиси.

При 3:3 отново Интер сгреши - Раджа Наинголан стреля силно в центъра на вратата, Стракоша остана на мястото си и изби. При решителния удар Лукас Лейва прати Лацио на полуфинал.

Останалите полуфиналисти в турнира са изненадващи - Милан, Фиорентина и Аталанта.