Неочаквано пестелив ПСЖ взе още един трофей във Франция

Кавани вкара от дузпа за крайното 2:0

Пари Сен Жермен спечели Купата на Франция след победа с 2:0 на финала срещу Льо Ербие.

Третодивизионният съперник оказа неочаквано сериозен отпор на фаворитите, но все пак логичното се случи и ПСЖ взе трети трофей за сезона след шампионската титла и Купата на лигата.

Така Унай Емери спечели своя последен трофей начело на тима, тъй като напуска след края на сезона, а Пари Сен Жермен защити трофея си от миналия сезон и прибави рекордна 12-а купа във витрината си.

Льо Ербие започна смело мача, но ПСЖ бързо отговори и удари две греди в 4-ата и 7-ата минута. После пропуск направи и Ди Мария, а веднага след това Джовани Ло Селсо записа още една греда на сметката на фаворитите.

В 26-ата минута Пари Сен Жермен логично поведе. Ло Селсо сам изработи атаката и я завърши за 1:0.

След почивката фаворитите направиха нови невероятни пропуски, а техен гол беше отменен след консултация с ВАР, която показа игра с ръка на Маркиньос.

В 74-ата минута Единсон Кавани си изработи дузпа и сам я вкара от бялата точка за 2:0.

В края Льо Ербие имаше шанс да стигне до почетен гол, но резултатът се запази непроменен и ПСЖ вдигна купата.