Една легенда се разделя с Наполи

Хамшик беше изпратен от феновете вчера и се очаква скоро да замине за Китай Снимка: Getty Images
Хамшик беше изпратен от феновете вчера и се очаква скоро да замине за Китай

Марек Хамшик най-вероятно кара последните си дни в Наполи.

Словакът, който играе в Неапол от 12 години, може да е изиграл последния си мач за отбора при победата над Сампдория с 3:0 вчера. Треньорът Карло Анчелоти го смени в 74-ата минута и Хамшик напусна под овациите на феновете.

"Водим преговори, истина е. Клубът уважава желанието на Хамшик, той е част от историята на Наполи. Ако Марек иска да се впусне в ново предизвикателство, няма смисъл да го спираме", призна Анчелоти след мача. "Важното е самият той да е щастлив. Моето мнение също е, че ако даден футболист предпочита да си тръгне, не трябва да му пречим".

Очаква се Хамшик да премине в китайския Далиан Ифан. Наполи ще получи около 15 млн. евро, а халфът ще подпише договор за три години. Хамшик беше привлечен в Наполи от Бреша през 2007 г., изигра 519 мача за отбора, вкара 121 гола и направи 111 асистенции.

31-годишният словак е рекордьор по изиграни мачове и отбелязани голове с екипа на Наполи и отдавна е със статут на клубна легенда.