Ювентус направи нов обрат и е още по-близо до целта

Ювентус изглежда още по-близо до поредна титла Снимка: Getty Images
Ювентус изглежда още по-близо до поредна титла

Ювентус победи Болоня с 3:1 като домакин и направи нова важна крачка към поредна титла в Серия "А".

"Старата госпожа" отново поведе със 7 т. на втория Наполи, който ще изиграе своя мач от кръга утре срещу Торино. За Юве остават още само два мача, в които едва ли ще изпусне първото място.

Успехът тази вечер обаче дойде след неуспешно първо полувреме, в което домакините губеха с 0:1. Те привидно контролираха мача, но в 26-ата минута Джанлуиджи Буфон подаде лошо на Даниеле Ругани, Кризетиг отне топката и беше изблъскан от Ругани, а съдията даде дузпа.

Симоне Верди излъга Буфон от бялата точка и даде преднина на Болоня - 1:0.

На почивката Алегри пусна в игра Дъглас Коща, който даде нужната острота на Ювентус и обратът не закъсня. В 52-ата минута Куадрадо центрира отдясно, а Де Майо отклони неспасяемо в собствената си врата, за да си отбележи автогол за 1:1.

В 63-ата минута фатална грешка направи вратарят на гостите Миранте, който увисна тотално при едно центриране на Коща и Сами Кедира засече отблизо за 2:1. Третия гол вкара Пауло Дибала малко по-късно, отново след центриране на Дъглас Коща.