Бетис смачка Барса на "Камп Ноу"

Бетис победи Барселона с 4:3 като гост в двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Лионел Меси се завърна в игра, но това не помогна на каталунците, които получиха гол още в 20-ата минута дело на Фирпо Жуниор. Четвърт час по-късно ветеранът Хоакин вкара за 2:0 и направи тежка задачата на домакините, в чийто актив през първата част влезе само един точен удар.

Меси все пак даде надежди на Барса с гол от дузпа в 67-ата минута, но само четири по-късно Джовани Ло Селсо попари трибуните с гол за Бетис за 3:1.

Резервите Артуро Видал и Мунир Ел Хадади комбинираха в 79-ата минута за 3:2, като чилиецът се разписа. Точно четири минути по-късно обаче Серхи Каналес отново направи преднината на Бетис два гола за 4:2, като минута по-рано Барса остана с човек по-малко за втори жълт картон на Иван Ракитич.

Лионел Меси все пак успя да направи по-почетна загубата с попадение за крайното 3:4 в продължението след асистенция на Видал.

Барса остава начело с точка пред Атлетико (Мадрид) и Алавес, докато Бетис е едва 12-и.