Ливърпул изпусна Евертън в драма на "Анфийлд"

"Червените" нямат загуба срещу градския съперник вече 16 поредни срещи във всички турнири, докато "сините" нямат победа на "Анфийлд" в 18 мача от Висшата лига от септември 1999 г. Снимка: Getty

Ливърпул и Евертън завършиха наравно 1:1 в мърсисайдското дерби на "Анфийлд", след като Мохамед Салах даде аванс на домакините през първото полувреме, а през втората част Уейн Рууни изравни от дузпа.

Мохамед Салах откри резултата в 42 мин. след индивидуална акция в противниковото наказателно поле, завършила с ефектен удар с левия крак в обратния ъгъл на Пикфорд.

Ливърпул доминираше напълно, но не успя да запази крехката си преднина, след като в 77 мин. Деян Ловрен блъсна в гръб Калвърт-Люин в наказателно поле, а „карамелите" получиха дузпа, която Рууни безпроблемно реализира.