Бензема не спира да вкарва, пета поредна победа за Реал

Головата серия на Бензема продължава Снимка: Getty Images
Головата серия на Бензема продължава

Страхотната форма на Карим Бензема продължава. Френският нападател вкара шестия си гол в последните четири мача, а Реал Мадрид постигна пета поредна победа след 3:0 над Алавес у дома.

Бензема откри резултата в 30-ата минута, Винисиус удвои 10 минути преди края, а крайното 3:0 оформи резервата Мариано Диас, който влезе именно на мястото на Бензема.

С победата Реал има вече 42 точки, на две зад втория Атлетико Мадрид, който допусна втора загуба от началото на сезона по-рано днес, губейки с 0:1 гостуването си на Бетис в дебюта на новото попълнение Алваро Мората.

Въпреки равенството с Валенсия на „Камп Ноу“ в събота Барселона продължава да бъде убедителен лидер. Каталунците имат 50 точки на върха след 22 изиграни кръга.