Неймар и Мбапе донесоха историческо постижение на ПСЖ

Двете звезди на ПСЖ не спряха да плетат комбинации и изработиха двете попадения за успеха Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен победи Лил с 2:1 у дома и записа историческа 12-а поредна победа от началото на сезона в Лига 1.

Шампионите имат само победи в първенството тази кампания и с успеха днес подобриха рекорд на Тотнъм от сезон 1960/61. Никой друг не е успявал да постигне 12 поредни победи на старта на някое от топ 5 първенствата на Европа.

Килиан Мбапе и Неймар донесоха трите точки с головете си в отсъствието на третата фигура от нападателното трио - контузения Единсон Кавани.

Натискът на ПСЖ не водеше до гол до 70-ата минута, когато Неймар изведе Мбапе зад защитата на Лил и тийнейджърът с майсторски фалцов удар откри резултата.

В 84-ата минута Неймар и Мбапе отново размениха подавания и този път бразилецът стреля, а рикошет в защитник на съперника помогна на топката да влезе във вратата.

В 93-ата минута Тома Мюние опита да избие с глава в наказателното си поле, но игра с ръка и реферът даде дузпа за гостите. Никола Пепе вкара на Буфон с неспасяем удар от бялата точка, но Лил нямаше време за изравнителен гол.

Така ПСЖ вече води с цели 11 т. в класирането, а именно Лил е на второ място.