Опашкар изненада неприятно Сити

Бърнли измъкна точка при гостуването си на Манчестър Сити

Предпоследният във Висшата лига Бърнли успя да върне два гола на шампионите Манчестър Сити и отмъкна точка с 2:2, въпреки че изоставаше през първото полувреме с 0:2.

Победата щеше да изведе домакините на 1 точка от лидера Челси, а евентуалният успех щеше да е десети пореден за тима на Мануел Пелегрини - рекорд в историята на Сити.

Сити поведе с голове на Силва и Фернандиньо в 23 и 33 минути и точно когато победата изглеждаше сигурна Бърнли се върна в мача - Бойд вкара първия си гол при гостуване на опашкаря в 47 минута, а попадението на Барнс в 81 минута донесе точката на гостите.

Така разликата след 19-я кръг между Челси и Сити се запази на 3 точки - 46:43.