Неочакван герой зарадва Реал

Лука Модрич и Гарет Бейл бяха оставени на пейката за сметка на Дани Себайос и Лукас Васкес Снимка: Getty

Реал Мадрид надделя с 2:1 при гостуването си на Алавес в сблъсък от шестия кръг на Примера дивисион. Успехът с двата си гола донесе Дани Себайос, който за първи път спечели доверието на Зинедин Зидан и започна като титуляр.

Дани Себайос откри резултата в десетата минута за столичани, след като получи пас от ляво от Марко Асенсио, пребори се с тяло със защитник на съперника и с удар по тревата от 15 метра не даде шансове на Фернандо Пачеко.

Пет минути преди почивката Алавес изравни с първия си гол за сезона. Мунир Ел Адади центрира от дясно и Ману Гарсия с глава засече под гредата за 1:1.

В 43-ата минута мадридчани възстановиха аванса си. Даниел Карвахал пусна пас от дясно в наказателното поле, бранителите на домакините не успяха да изчистят добре и Себайос отново беше точен с шут от около 15 метра.