Лаказет донесе важна победа на Арсенал и записа забележителен рекорд

Лаказет става все по-важен за Арсенал Снимка: Getty Images
Лаказет става все по-важен за Арсенал

Арсенал победи с 2:0 Уест Бромич на "Емирейтс" и записа трета победа от началото на сезона във Висшата лига.

Александър Лаказет беше героят за "топчиите" с двата си гола, а успехът изкачи Арсенал до седмото място в класирането 10 т., с 6 по-малко от лидерите Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

В 8-ата минута гостите имаха идеален шанс да поведат, но Петър Чех изби топката в гредата и впоследствие мачът потръгна за тима на Арсен Венгер. В 20-ата минута Бен Фостър едва успя да спаси удар от фаул на Алексис Санчес, а Лаказет направи добавка с глава за 1:0 и стана първият футболист във Висшата лига, разписал се във всеки от първите си три домакински мача в първенството.

В 67-ата минута Аарън Рамзи беше покосен в наказателното поле точно до аутлинията и Лаказет превърна отсъдената дузпа в гол за 2:0.

В злополучния за Уест Бромич мач забележителен рекорд постигна халфът Гарет Бари. Той записа рекорден 633-и мач във Висшата лига и задмина досегашния първенец Райън Гигс.