Арсенал изби комплекси срещу аматьори

Арсенал се класира за полуфиналите на ФА къп.

Арсенал вкара пет, но не както би се искало на феновете на тима това да е срещу Байерн в Шампионската лига или във вратата на големите конкуренти в Премиършип, а срещу аматьорския Линкълн за ФА къп.

Така лондончани се класираха за полуфиналите на най-стария турнир в света, където по-рано място си запази и Манчестър Сити.

Едва в добавеното време на първата част Арсенал стигна до първи гол. Един корнер пред вратата на гостите доведе до разбъркване, Гибс успя да пусне към Уолкът, който стреля и след лек рикошет топката се озова във вратата на Фарман.

В 53ата минута Жиру удвои. Санчес и Балерин комбинираха добре в наказателното поле, испанецът върна към нападателя, който от 11-12 метра на практика сложи край на мечтите на Линкълн.

Пет минути след това Уотърфол си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Гибс отляво.

В 72-та минута Алексис покачи на 4:0 след удар от около 23 метра, а четвърт час преди края Аарън Рамзи направи 5:0, след като Санчес го намери сам пред голлинията.

Пет минути преди края удар на Алексис разтресе гредата.