Клоп: Салах почти ме разплака, давайки на Фирмино да бие дузпата

Клоп и Емери бяха на различни полюси след мача.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп очаквано бе въодушевен след 5:1 над Арсенал на "Анфийлд". Германецът похвали отбора си и заяви, че "червените" са направили важна крачка към титлата.

"Момчетата направиха важна крачка към титлата. Най-важното е, че продължваме с позитивното си представяне. Няма от какво да се оплачем през 2018-а. Бяхме много добри и направихме точно това, което искахме. 5:1 срещу Арсенал не се случва често, така че съм много доволен.

Играчите реагираха страхотно. Запазихме спокойствие и принудихме съперника да сгреши. При втория гол на Боби Фирмино, когато Садио спечели топката... Уау! Това бе перфектна защита. През второто полувреме знаехме, че мачът не е свършил и трябва да запазим контрол.

Когато Салах даде на Фирмино да изпълни дузпата, за малко да се разплача.

Това бе прекрасен жест, защото знам колко много Мо обича да бележи. Искахме да пресираме и да спрем атаките на съперника в зародиш. Те също ни пресираха и стана луд мач", смята Клоп.

Неговият колега от Арсенал Унай Емери пък заяви, че разликата в класите не е чак толкова голяма, че отборът му да загуби с 1:5.

"Мисля, че започнахме добре, но след нашия гол съперникът ни натисна много решително, а те имат играчи, които могат да направят разликата във всяка част на терена. Вкараха ни три бързи гола и това бе тежък момент. Това е ново чувство за нас - неприятно чувство, но все пак и от него можем да си вземем поуки. През второто полувреме трябваше да се изправим и да задържим позиции, както индивидуално, така и като отбор.

Последните два гола паднаха от две дузпи. Според мен е хубаво, че ще въведат ВАР от следващата година. Това ще помогне на съдиите при някои трудни решения.

Сега трябва да мислим за следващия мач във вторник. Според мен резултатът не показва реално разликата между нас и Ливърпул. Може би истината е някъде посредата между равенството от първия мач и днешния резултат", смята Емери.