Барселона си поигра със Сити

Ракитич приема поздравленията на Неймар, Суарес и Меси след гола, който вкара на Сити

Барселона спечели с лекота втория осминафинал в Шампионската лига срещу Манчестър Сити, но домакините вкараха само един гол - чрез Ракитич в 31-ата минута, дошъл след пас на Меси. През останалото време каталунците се забавляваха на терена и записаха две греди и неимоверна количество пропуски, където се отличи Луис Суарес с поне три чисти положения.

Сити пропиля шанса си за равен в 79-ата минута, когато дузпата, изпълнена от Агуеро беше спасена от Тер Стеген.

Пред погледа на бившия си треньор Хосеп Гуардиола Барселона демонстрира, че когато Лионел Меси играе с настроение и желание, няма отбор или поне този отбор няма да е Сити, който може да спре атаките на домакините. Головите положения се случваха за секунди, домакините ги създаваха с невероятна лекота и в един момент като че ли им писна да мъчат Сити и темпото спадна. Тогава тимът на Мануел Пелегрини живна, но записа само две положения в последните 20-на минути, но после дойде дузпата и гостите буквално рухнаха.

Единствен от Сити, който беше на нивото на Барселона се оказа вратарят на шампионите на Англия Джо Харт - вратарят спаси всички положения без едно, когато Ракитич вкара, като почти обезкуражи Меси, Суарес и Неймар. Изключително силен мач на Харт, който му донесе поздравления от Суарес и другите играчи на Барселона с последния съдийски сигнал. Освен това, Харт постави рекорд в Шампионската лига по спасявания в един мач - 10.

С общ резултат 3:1 Барселона с лекота се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига, а Висшата лига остана без отбор на този етап от турнира.