Тежък провал за Арсенал в дебюта на Мхитарян

След като победи Ливърпул, Суонзи удари и Арсенал Снимка: Getty Images
След като победи Ливърпул, Суонзи удари и Арсенал

Арсенал записа пореден провал във Висшата лига и загуби с 1:3 гостуването на борещия се да не изпадне Суонзи.

За "лебедите" това е втора престижна победа в последните дни след тази срещу Ливърпул и те вече са точно над чертата на 17-о място в класирането. Арсенал остава шести и вече е на 8 т. от топ 4.

"Артилеристите" удариха първи на тежкия терен - в 33-ата минута Начо Монреал засече отблизо центриране на Йозил и откри резултата. По-малко от две минути по-късно обаче, Сам Клукас се възползва от добро извеждащо подаване в наказателното поле и изравни за 1:1.

В 61-ата минута Джордан Аю изведе домакините напред след грешка на вратаря Петър Чех, който не успя да изчисти топката на мокрия терен. Точно преди това в игра за Арсенал беше влязъл новопривлеченият Хенрик Мхитарян, чийто дебют обаче не беше особено радостен.

По-късно от скамейката влезе и Оливие Жиру в може би последния си мач за "топчиите". В 86-ата минута Клукас вкара втория си гол, с който подсигури успеха на Суонзи.

По същото време Ливърпул надделя с 3:0 в гостуването на Хъдърсфийлд.

Емре Джан отбеляза за 1:0 в 26-ата минута, посрещайки със силен удар зле изчистена топка. Точно преди почивката Роберто Фирмино покачи на 2:0 от малък ъгъл, а в 78-ата минута Мохамед Салах вкара от дузпа за 3:0.

Ливърпул остава на четвърто място с 50 т., колкото има и третият Челси. Шампионите обаче са с мач по-малко.