Синя лавина връхлетя Евертън на "Стамфорд Бридж"

С голове се отчетоха Маркос Алонсо, Диего Коща, Педро и на два пъти Еден Азар. Снимка: getty
С голове се отчетоха Маркос Алонсо, Диего Коща, Педро и на два пъти Еден Азар.

Челси тотално обезличи гостуващия на "Стамфорд Бридж" Евертън с 5:0 в късния двубой от съботната програма на 11-ия кръг на Висшата лига. С голове се отчетоха Маркос Алонсо, Диего Коща, Педро и на два пъти Еден Азар.

В 19-ата минута Челси за първи път получи малко повече свободно пространство да атакува, Еден Азар проби от фланга навътре и от средна дистанция се разписа по диагонала.

70 секунди по-късно Маркос Алонсо прокара топката между краката на Мартен Стекеленбург и по този начин вкара първия си гол с екипа на лондончани, реализирайки второто положение, което съотборниците му създадоха.

В 42-ата минута Диего Коща се отчете с дежурния си гол и направи резултата класически - домакините направиха заучено положение от корнер, което остави нападателя непокрит и той с възползва по превъзходен начин.

В добавеното време на първата част „карамелите“ упражниха дълбока преса, а съперникът ги хвана на опасна контраатака, в която Коща излезе очи в очи с вратаря, но не намери очертанията на вратата.

След почивката Азар регистрира втория си гол в 56-ата минута, а Коща можеше да сложи черешката на тортата с ефектна странична ножица, но изстрелът му бе спасен.

В 65-ата минута кошмарът за гостите стана пълен, когато Азар стреля, Стекеленбург парира, но топката попадна в Педро, който я насочи в опразнената врата.

Играчите на Роналд Куман продължаваха да нямат нито едно създадено положение пред противниковата врата, а само късметът им помогна, за да си тръгнат с 5 гола от Лондон.