Венгер видя късмет в успеха на Монако

Венгер смята, че класирането на Монако за четвъртфиналите в Шампионската лига е незаслужено

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер обясни след победата над Монако с 2:0, която се оказа недостатъчна за класиране на четвъртфиналите на Шампионската лига, че домакините са извадили късмет.

„Монако извади късмет, че продължава напред, макар и незаслужено според мен - обясни Венгер. - На реванша можехме да им вкараме четири или пет гола, но трябваше да сме по-точни в завършващата фаза на атаката. Не се представихме добре в първия мач и това ни струва скъпо.

„Разочаровани сме от отпадането ни, но мисля, че можем да сме доволни от играта ни във втория мач срещу Монако. Още преди мача знаехме, че имаме малки шансове да продължим напред, но се борехме до края. А и може би играчите ни бяха малко уморени след съботния мач във Висшата лига."