Букмейкъри "уволниха" Роджърс след провала на Ливърпул

Стивън Джерард бе една от малкото искри в състава на Ливърпул в решителния мач.

Ливърпул потъна в Лига Европа, след като не успя да победи у дома Базел в решителния последен мач - 1:1. Гостите владееха инициативата в дълги периоди и поведоха с прекрасен гол на Фабиан Фрай в 26-ата минута.

Чак в края, и то с 10 души след изгонването на Лазар Маркович, Ливърпул се вдигна на щурм и изравни чрез феноменално изпълнение на Стивън Джерард от пряк свободен удар. В последните 10 минути пред вратата на гостите вреше и кипеше, топката два пъти бе спирана на сантиметри пред голлинията. Но логичното се случи.

Призна го и Джерард: "Не можем да се оплакваме и нямаме оправдание - не бяхме достатъчно добри в целия ход на битките в групата".

Букмейкърите вече намалиха до 1:1,8 залозите, че Брендън Роджърс няма да е мениджър на Ливърпул през януари 2015-а.

Ювентус и Атлетико се класираха в пакет след 0:0 в Торино, а загуба на домакините пращаше напред Олимпиакос, който спечели у дома с 4:2 срещу Малмьо.

Арсенал разби с 4:1 Галатасарай в Истанбул, но това не стигна за първо място в групата след 1:1 на Борусия (Дортмунд) с Андерлехт.

Атлетико, Борусия, Реал и Монако се класират за осминафиналите като победители от групите във вторник.

Ювентус, Арсенал, Базел и Леверкузен ги придружават като подгласници в елиминациите.

Олимпиакос, Андерлехт, Ливърпул и Зенит отиват в Лига Европа.