Челси огорчи Арсенал в лудо лондонско дерби

Мората се отпуши и даде на Челси преднина от 2:0, но "сините" бързо я загубиха. През втората част те надиграха гостите и взеха 3 т. Снимка: Getty Images

Челси победи Арсенал с 3:2 в спиращо дъха лондонско дерби от втория кръг на Висшата лига.

В мач на невероятна скорост и с безброй положения, и двата тима можеха да надделеят, но домакините имаха преимущество през по-голяма част от времето и се поздравиха с успеха. В защита обаче съперниците показаха огромни пробойни и всеки от тях можеше да инкасира по 5-6 гола.

С победата Челси събира пълен актив от 6 т. и поне временно излиза на първо място в класирането, а за Арсенал това е втора загуба след 0:2 от шампиона Манчестър Сити в първия кръг.

"Сините" поведоха с 2:0 още до 20-ата минута, когато Арсенал изглеждаше неориентиран на терена. В 9-ата минута Педро завърши прекрасна атака и оползотвори пас на Маркос Алонсо, за да открие - 1:0.

В 20-ата минута Алваро Мората прекрати головата си суша в първенството, след като получи дълъг пас, подигра се с Мустафи и не остави шансове на Петър Чех - 2:0.

Малко преди второто попадение Обамеянг пропусна от чиста позиция за "топчиите", а те направиха още няколко подобни пропуска.

В 37-ата минута обаче Арсенал се върна в срещата с гол на Хенрик Мхитарян, отново оставен сам на изстрелна позиция. Отбраната на Челси тотално рухна в тези минути и не успяваше по никакъв начин да противодейства на противника.

В 41-ата минута Алекс Иуоби засече центриране отдясно и разстреля Кепа - 2:2.

След почивката Челси владееше положението и създаде по-опасните ситуации, а с влизането на Еден Азар половин час преди края доминацията на домакините стана още по-явна.

Победният гол падна в 81-ата минута, когато Азар проби отляво и намери Маркос Алонсо, а той отблизо прекара между краката на Чех за 3:2.

Преди и след това попадение, Чех се намеси в няколко случая, за да остави Арсенал в мача, но това не се оказа достатъчно.