Моментите, в които Ливърпул изпусна титлата

Речта на капитана след победата над Сити бе силна и трогателна, но не се оказа достатъчна за мечтаната титла
5. Кристъл Палас, 5-ти май
Независимо от разочарованието срещу Челси, Ливърпул бе длъжен да спечели гостуването на "Селхърст парк". Преднината от 3 чисти гола до 79-та минута бе пропиляна изключително наивно. Луис Суарес напусна терена просълзен, а веднага след мача отново започнаха спекулациите, че ще си тръгне от "Анфийлд" през лятото.
4. Уест Бромич, 2-и февруари
Отбрана с Коло Туре никога не е на 100 процента сигурна, но котдивоарският национал често компенсира с опита си. Луис Суарес и Даниел Стъридж взаимодействаха, за да дадат аванс на "червените", преди нелепата грешка на Туре, който подари топката на Виктор Аничебе и на последния не му остана нищо друго освен да прати кълбото във вратата на Симон Миньоле.
3. Хъл Сити, 1-и декември, 2013 г.
В началото на декември миналата година Ливърпул изигра един от най-слабите си мачове през цялата кампания при гостуването на Хъл Сити. Мартин Шкъртел нямаше ден и бе с голяма вина за поражението с 1:3.
2. Манчестър Сити, 26-ти декември, 2013 г.
Ливърпул игра много силно на "Етихад", но голова атака на Стърлинг бе спряна с несъществуваща засада, а Миньоле пусна лек гол дело на Алваро Негредо за победата на "гражданите" с 2:1. В края на двубоя гостите имаха претенции за дузпа срещу Суарес.
1. Челси, 27-и април
След драматичното 3:2 над Манчестър Сити на "Анфийлд", на Ливърпул му стигаше и "хикс", за да е господар на съдбата си. Грешката на Стивън Джерард в края на полувремето съсипа домакините, които всячески се опитваха да пробият защитаващия се отбор на Моуриньо. При 0:0 на почивката нещата вероятно биха изглеждали различно, но този мач вече е в историята.

Манчестър Сити е на точка от титлата, а големият губещ е Ливърпул.

След като изиграха страхотен сезон, мърсисайдци изпуснаха измежду пръстите си 5 точки за два мача срещу Челси и Кристъл Палас.

"Червените" трябваше да не загубят срещу отбора на Моуриньо и държаха съдбата в ръцете си, но не устояха на напрежението.

Но къде още не издържа тимът на Брендън Роджърс през сезона?

Ясно е, че конкурентите също губеха точки, но поглед през рамото прави още по-тъжна кампанията на Ливърпул.

Отборът все още има някакви илюзорни шансове за първи шампионски трофей от 24 години насам, но ще се нуждае от голям подарък от Уест Хам, който гостува на Манчестър Сити и трябва да победи "гражданите".