ПСЖ и Неймар пак се развихриха във Франция, вкараха 8

Нападателите на ПСЖ си правеха каквото искат срещу Дижон и вкараха 8 гола Снимка: Getty Images
Нападателите на ПСЖ си правеха каквото искат срещу Дижон и вкараха 8 гола

Пари Сен Жермен блесна с нов разгром във френската Лига 1. Този път отборът на Унай Емери отнесе с 8:0 Дижон, а можеше да вкара и двуцифрен брой голове.

Нападателите на ПСЖ се забавляваха на терена и не спряха да бележат, а рекордната покупка Неймар беше над всички с 4 гола и 2 асистенции.

Още до 15-ата минута два гола вкара Анхел Ди Мария, а в 21-ата Единсон Кавани отбеляза за 3:0.

С гола си уругваецът изравни Златан Ибрахимович като голмайстор номер 1 в историята на Пари Сен Жермен.

Впоследствие настъпиха минутите на Неймар, който оформи хеттрика си, за да стане резултатът 6:0. Влезлият като резерва Килиан Мбапе направи 7:0 след пробив по крилото, а в 83-ата минута Неймар вкара четвъртия си гол, този път от дузпа.

ПСЖ е убедителен лидер в класирането и води с 11 т. на втория Лион.