Бразилия вкара 3, но ВАР им даде само точка (видео)

Два от головете на Бразилия бяха отменени заради Роберто Фирмино Снимка: Getty Images
Два от головете на Бразилия бяха отменени заради Роберто Фирмино

Бразилия се спъна във втория си мач на Копа Америка 2019 и завърши 0:0 срещу Венецуела.

Възпитаниците на Тите вкараха три пъти топката в мрежата, но и трите гола не бяха зачетени.

Първо, попадение на Роберто Фирмино не бе зачетено за нарушение, след което и такива на Габриел Жезус и Филипе Коутиньо бяха отменени с ВАР.

Именно Жезус се появи в началото на второто полувреме на мястото на Ричарлисон. Бразилия играеше доста по-добре и нападателят на Манчестър Сити вкара втори гол за „селесао“, но той бе отменен поради засада.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Коутиньо си мислеше, че е донесъл трите точки за домакините на турнира, но и неговият гол не бе зачетен, отново след намесата на ВАР, този път за игра с ръка на Фирмино.

След изиграването на втория кръг от груповата фаза ситуацията в група А е следната: Бразилия и Перу са с по четири точки, Венецуела е с две, а Боливия е на дъното с нула и няма шансове за класиране.

В последния кръг се срещат лидерите Перу и Бразилия и Боливия и Венецуела. При равни точки първият показател за класиране е головата разлика, като в момента тази на Бразилия е +3, Перу е с +2, а Венецуела с 0.