Заслужено равенство между Испания и Италия

Франсеск Фабрегас (вдясно) отбеляза изравнителния гол за испанците Снимка: Getty Images
Франсеск Фабрегас (вдясно) отбеляза изравнителния гол за испанците

Отборите на Испания и Италия завършиха 1:1 в първия мач от група „C" на Евро 2012 в Полша и Украйна.

Резултатът бе открил в 60-ата минута от голмайстора на „адзурите" Антонио Ди Натале. Франсеск Фабрегас пък изравни четири минути по-късно и оформи крайния резултат 1:1.

„Не съм разочарован от равенството. Бяхме пресирани много добре от италианците, въпреки това изиграхме задоволително второ полувреме", коментира след мача треньорът на испанците Висенте дел Боске.

Колегата му от Италия Чезаре Прандели се изказа относно смяната на Марио Балотели с Антонио ди Натале: „Не смених Марио заради пропуска му. Пуснах Антонио, защото исках нападението ми да има повече дълбочина."

След равенството и двата отбора са в добри изходни позиции за атакуване на четвъртфиналите.

СЪСТАВИТЕ

Испания: Касияс, Рамос, Арбелоа, Пике, Алба, Фабрегас (74-Торес), Иниеста, Алонсо, Шави, Силва (65-Навас), Бускетс

Италия: Буфон, Бонучи, Киелини, Де Роси, Пирло, Мота (90-Ночерино), Маджо, Маркизио, Джакерини, Касано (65-Джовинко), Балотели (56-Ди Натале)