Перу изхвърли Уругвай след дузпи (видео)

Луис Суарес бе големият грешник при дузпите Снимка: Getty Images
Луис Суарес бе големият грешник при дузпите

Перу изхвърли Уругвай от Копа Америка след равенство 0:0 в редовното време и 5:4 при изпълнението на дузпите.

Грешникът от бялата точка бе не кой друг, а Луис Суарес, и то още при първата дузпа.

„Урусите“ бяха спрягани за един от фаворитите за трофея, но трябва да напуснат Копа Америка още на четвъртфиналите, а за финалната четворка се класира Перу.

Там перуанците ще се изправят срещу тима на Чили, който също премина през рулетката на дузпите срещу Колумбия.

Другият полуфинал е истинската класика на Южна Америка Бразилия срещу Аржентина.

Домакинът „селесао“ също би дузпи – след 0:0 срещу Парагвай, като Аржентина бе единственият отбор, който прескочи четвъртфиналите след победа в редовното време.