Манчестър Сити върви по шампионски график, разправи се и с Тотнъм

Марез е посочил небето след отбелязания гол. Бившият футболист на Лестър беше една от големите звезди на шампионския отбор на "лисиците", чийто собственик загина в събота Снимка: Getty Images

Манчестър Сити продължава по шампионски във Висшата лига и победи Тотнъм с 1:0 на "Уембли".

"Гражданите" надиграха противника през по-голямата част от мача и някои сериозни пропуски ги лишиха от още попадения, докато Тотнъм като цяло не направи достатъчно и не се виждаше как ще се върне в мача след бързо допуснатия гол.

Преди началото на срещата имаше минута мълчание в памет на жертвите на въоръжени конфликти, както и заради смъртта на собственика на Лестър Вичай Сриваданапраба, който загина при трагичния инцидент с хеликоптер в събота.

Теренът на "Уембли" беше в лошо състояние, тъй като само ден по-рано там се игра пореден мач от американската NFL.

Това не се отрази на играта на Сити, който започна силно и в 6-ата минута поведе. Киърън Трипиър отигра лошо една изритана топка от Едерсон, Рахийм Стърлинг напредна и центрира прострелно, а Рияд Марез засече във вратата за 1:0.

Тотнъм реагира с редица опасни атаки, но Алдервейрелд, Ламела и Хари Кейн пропуснаха положения. За Сити Марез можеше да се разпише отново, но удари греда.

Играчите на Пеп Гуардиола започнаха силно и втората част, когато след едно центриране на Бернардо Силва по чудо не се стигна до втори гол във вратата на Лорис - Давид Силва не нанесе удар, а този на Стърлинг беше блокиран пред голлинията.

Към края играта се накъса и Сити заигра по-консервативно, докато Тотнъм така и не успя да организира сериозен натиск.

"Гражданите" се завръщат на първо място в класирането с 26 т., колкото има и Ливърпул, но с по-лоша голова разлика. Тотнъм е на пето място с 21 т.