Унижение на седма степен за Рома в Купата на Италия

Муриел се радва на попадението си за 3:1 през първото полувреме. След почивката Рома напълно рухна и пусна още 4 гола Снимка: Getty Images

Фиорентина разгроми Рома със 7:1 и нанесе огромно унижение на противника на своя стадион "Артемио Франки".

Срещата беше от турнира за Купата на Италия и с победата Фиорентина се превърна във втория полуфиналист в надпреварата след Милан.

Хеттрик за домакините регистрира Федерико Киеза, (7, 18, 74-а минута), Джовани Симеоне влезе като резерва и добави още два гола (79, 89), а по един реализираха Луис Муриел (33) и Марко Бенаси (66). Александър Коларов вкара в 28-ата минута за гостите, които даже играха с 10 души в последните 20 минути.

Един Джеко, който се появи на терена за второто полувреме, беше директно изгонен за бурна реакция към съдията.

След болезнената загуба на Рома бъдещето на треньора Еузебио ди Франческо е под огромна въпросителна, докато Фиорентина чака съперника си на полуфиналите и той ще бъде определен в двубоя между Аталанта и Ювентус.