Кейн измъкна англичаните в битката за Британия

Хари Кейн отбеляза гола за 2:2.

Шотландия и Англия завършиха при резултат 2:2 сблъсъка си на "Хемпдън Парк" в световна квалификация от Група F.

"Трите лъва" остават на върха с актив от 14 точки. Словения (победи Малта с 2:0 у дома) е на второ място с 11, а Шотландия остава на четвърта позиция с 8 пункта.

След безинтересно първо полувреме Алекс Окслейд-Чембърлейн даде заслужен аванс на гостите в 70-та минута. Шотландия обаче стигна до пълен обрат след два гола в рамките на три минути, реализирани след брилянтни фаулове, изпълнени от Лий Грифитс.

Това бяха първите попадения във вратата на Англия в тези квалификации. Шотландците вече виждаха първата си победа над своя голям британски съперник от 1999 година насам, но Хари Кейн донесе точката на "трите лъва" в 93-та минута.

Той бе изпуснат от отбраната на домакините и засече от въздуха на далечната греда центриране на Стърлинг за крайното 2:2.