Пет тима в Серия "А" на опашка за Шампионската лига

Сампдория триумфира на "Олимпико" след 2:0 над Рома.
Завръщането след травма на Франческо Тоти не вдъхнови домакините.
Филипо Индзаги не може да повярва на кошмарно изпуснатата победа във Флоренция.
Гонсало Родригес сложи старт на обрата с гола си с глава.
Фелипе Андерсон изстреля два точни удара, с които Лацио спечели в Торино.
Римският отбор не спира да натиска за второто място градския съперник.

Серия "А" сякаш бе позагубила блясък и особено - интрига, когато около началото на декември челната тройка изглеждаше ясна - Ювентус, Рома, Наполи.

Е, след 27-ия кръг, завършен с три големи сблъсъка в понеделник вечер, нещата се завързаха страхотно и пет отбора се наредиха на опашка за трите места, които дават участие в Шампионската лига.

Тоест - за двете. Лидерът Ювентус е в отделна орбита с 64 точки, на 14 от най-близкия преследвач, само 11 кръга преди края.

Вторият Рома загуби у дома от Сампдория с 0:2 след четири поредни равенства в първенството и вече изобщо не изглежда сигурен за тройката.

Лоренцо де Силвестри и Луис Муриел нанесоха тежки удари за гостите и доставиха огромна радост на треньора им Синиша Михайлович, легенда на Лацио. Стадионът го освиркваше, но това бе музика за ушите на сърбина.

"Синиша, обичам те!", целуна го пред камерите ексцентрикът Масимо Фереро, президент на Сампдория. Сценката стана напълно комична, след като Михайлович се усмихна и каза: "Аз обичам жена ми!".

Лацио изобщо не се обясняваше в любов на Торино - 2:0 с два гола през второто полувреме на бразилеца Фелипе Андерсон.

Неговата драма изглежда малко поовладяна - халфът пътува за родината през януари, където баща му е обвинен в двойно убийство. Играчът не бе в състояние да тренира, а клубът му оказа пълно съдействие. Фелипе сега отново играе като през есента и носи точки на Лацио.

Фиорентина обърна инфарктно Милан в другия голям мач на понеделник. Гостите поведоха с гол на Матия Дестро, но Гонсало Родригес (83) и Хоакин (89) взривиха стадиона - 2:1.

Милан на Пипо Индзаги има едва 2 победи от 9 мача след Нова година и вече е десети с 35 точки - на цели 14 от третото място.

Фиорентина, Торино и Рома играха в понеделник, защото в четвъртък имаха първи срещи в Лига Европа, а реваншите от осминафиналите за тях са пак в четвъртък - тази седмица. Един от двубоите е точно Рома - Фиорентина (1:1 в първия мач).

Така класирането е направо драматично.

Юве има 64 точки и е извън всякакво съмнение шампион.

Рома е с 50, следва Лацио с 49, Наполи е с 46, а Сампдория и Фиорентина имат по 45 точки.

Само два от тези пет конкурента ще получат право да се пробват в Шампионската лига.