В пълна лудост с 10 гола Ливърпул отстрани Арсенал на "Анфийлд"

Дивок Ориги остави Ливърпул в мача с двата си гола през второто полувреме, а после се разписа и при дузпите Снимка: Getty Images

Ливърпул отстрани Арсенал от Купата на лигата по инфарктен начин след 5:5 в редовното време и 5:4 при дузпите в луд двубой на "Анфийлд".

Двата тима излязоха в експериментални единайсеторки, съставени от резерви, и изнесоха спиращ дъха мач, в който головете не спряха да валят.

Срещата започна с автогол на Шкодран Мустафи, с който Ливърпул поведе. Арсенал обаче набързо обърна до 3:1 само за 7 минути.

Първо Лукас Торейра изравни с добавка, а при този гол имаше немаркирана засада. В Купата на лигата ВАР не действа и това оказа влияние.

Два гола на Габриел Мартинели докараха резултата до 3:1, а малко преди края на полувремето Джеймс Милнър върна един гол за Ливърпул от спорна дузпа за нарушение срещу младока Харви Елиът.

През втората част Милнър направи много груба грешка с нескопосано връщане към вратаря, Мейтланд-Найлс открадна топката, комбинира с Йозил и покачи на 4:2.

Но Ливърпул не се предаде и стигна до изравняване. Алекс Окслейд-Чембърлейн се разписа със зверски шут отдалеч, а малко по-късно Дивок Ориги с блестящо индивидуално изпълнение се обърна и стреля мигновено за 4:4.

В 71-ата минута пък блесна Джо Уилок за Арсенал, който напредна и стреля от дистанция за 5:4 за "артилеристите".

Така гостите докосваха победата в редовното време, но в 93-ата минута при центриране отдясно Дивок Ориги направи странична ножица и вкара втория си гол - 5:5!

Според регламента, след равенството в редовното време се премина директно към дузпи.

В тях съперниците бяха безгрешни в първите си шест изпълнения. Тогава Келехер спаси удара на Дани Себайос, а после Ориги даде преднина на Ливърпул. Мейтланд-Найлс задържа Арсенал в играта, но Къртис Джоунс отбеляза решаващата дузпа за домакините.

Така Арсенал приключва участието си в турнира в четвъртия кръг, докато Ливърпул продължава напред към четвъртфиналите.