Фенове с банери, на които се вижда лика на Кройф, изпълниха стадион „Амстердам Арена”
„Амстердам Арена” аплодира в памет на Йохан Кройф
Антоан Гризман откри резултата със страхотен гол от пряк свободен удар
Радостта на Гризман след гола
Люк де Йонг намали на 1:2 малко след почивката

Франция победи Холандия с 3:2 в приятелска среща, играна на стадион „Амстердам Арена” в Амстердам – градът, от който Йохан Кройф тръгна за големия футбол.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от атаките в Брюксел във вторник. Отборът на Франция започна много по-добре мача и още в шестата минута откри резултата след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Антоан Гризман.

В 13-ата Оливие Жиру удвои аванса на „петлите” след недобро разбирателство на домакините при ъглов удар.

Минута по-късно двубоят бе спрян и за 60 секунди целият стадион се изправи на крака и аплодира в памет на Йохан Кройф, който почина в четвъртък на 68 г., след като загуби битката с рака.

Резултатът остана 2:0 за Франция на почивката, но две минути след подновяването на играта Люк де Йонг изравни, след като с малко късмет засече центриране на Мемфис Депай.

„Лалетата” играеха добре и имаха няколко положения, но двата отбора оставиха развръзката за последните пет минути.

В 86-ата, след заучено изпълнение на ъглов удар, топката стигна до Ибрахим Афелай, който с премерен удар по диагонала изравни резултата. В радостта си след гола, Афелай показа с пръсти „14” – номерът, с който играеше Йохан Кройф.

Радостта на Афелай и Холандия обаче трая по-малко минута, след като в 88-ата Антони Марсиал изведе Блез Матюиди в добра позиция и крилото на ПСЖ хитро плъзна топката между краката на Силесен.

Двата отбора ще продължат с контролите и през следващата седмица. На 29 март (вторник) Франция приема Русия, а Холандия гостува на Англия.