Кошмарът за Италия продължава. Германия и Испания с равенство

Игуаин подаде на Лансини за втория гол на Аржентина.

Без голямата си звезда Лионел Меси и един от голмайсторите Серхио Агуеро Аржентина срази Италия с 2:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "Етихад" в Манчестър.

Двата тима излязоха на игрището с фланелки на починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори. По време на минутата мълчание в негова памет на трибуните бе изписано "Давиде, завинаги един от нас".

Меси отпадна от сметките на селекционера Хорхе Сампаоли заради проблеми с адукторите, а Серхио Агуеро дори напусна лагера на тима заради травма и няма да играе и в следващата контрола срещу Испания в Мадрид.

"Гаучосите" успяха да изковат успеха с два гола в заключителния четвърт час.

Влезлият като резерва полузащитник на Севиля Евер Банега (75) се разписа при контраатака след пас на халфа на ПСЖ Джовани Ло Селсо.

Десет минути по-късно халфът на Уест Хем Мануел Лансини (85) с удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

Това бе първи негов гол за Аржентина след пас от голмайстора на Ювентус Гонсало Игуаин.

Последните два световни шампиона Германия и Испания изиграха зрелищен мач в Дюселдорф, завършил 1:1. Двубоят предложи множество голови възможности и футбол на много високо ниво.

Родриго Морено откри в полза на Ла Фурия в 6-ата минута след брилянтен пас на Андрес Иниеста. Томас Мюлер пък изравни в 35-ата минута след впечатляващ удар от далечно разстояние.