Арсенал победи Байерн с гол на юноша на Челси (ВИДЕО)

Левандовски отбеляза единствения гол за Байерн.

Арсенал победи с 2:1 германския шампион Байерн Мюнхен в първи мач от демонстративния турнир Интернешънъл Чемпиънс къп, който се провежда на територията на САЩ.

В Карсън, щата Калифорния двата отбора изиграха скучно първо полувреме, но през второто вдигнаха оборотите и тогава паднаха и трите гола в срещата.

В 49-ата минута младият бранител на Байерн Луис Познански си отбеляза автогол. В 71-вата минута Байерн изравни чрез Роберт Левандовски, който засече с глава центриране на Серж Гнабри.

Две минути преди края на редовното време чудесна многоходова акция завърши с подаване на Тайрийс Джон-Джулс към 20-годишния Едуард Нкетиа, който от близка дистанция прониза за втори път мрежата на Свен Улрайх и оформи крайния резултат.

Еди Нкетиа е юноша на Челси. Той се присъедини към школата на "топчиите" през 2015-а, когато бе на 16.