Реал е на върха след трудна победа

Бензема откри резултата. Снимка: getty
Бензема откри резултата.

Отборът на Реал Мадрид регистрира трудна победа с 2:1 над Атлетик Билбао в мач от деветия кръг на Примера. Головете за „лос бланкос“ вкараха Карим Бензема и Алваро Мората, а за гостите се отчете Сабин Мерино.

С успеха столичани се изкачват на върха във временното класиране, след като преди края на техния мач там бе Севиля заради победата в дербито срещу Атлетико Мадрид.

В 7-ата минута Реал направи първата си по-стойностна атака и веднага стига до гол. Иско подаде в наказателното на Карим Бензема, който от лесна позиция в близост до вратаря откри резултата.

Атлетик Билбао успя да върне равенството в 27-ата минута заради грешка в отбраната на домакините, които оставиха достатъчно време на Сабин Мерино, за да овладее топката в наказателното поле и да се разпише.

До края на полувремето Роналдо направи няколко пропуска и двата тима се прибраха на почивката при резултата 1:1.

През второто полувреме футболистите на Зидан направиха много непростими пропуски, но в 83-ата минута взеха своето чрез Алваро Мората и грабнаха трите точки.