Пак 1:3! Мисията е "6 точки от Полша"

Те ще ни трябват - другата седмица във Варна българите излизат пред тази публика за две победи над Полша. Залогът е класиране на финалите в Световната лига.

Жалко - България отново загуби с 1:3 (-19, 21, 17, 19) от Бразилия в мач от Световната лига по волейбол.

Толкова бе резултатът и от първото ни гостуване на селесао в петък. Сценарият на поражението също бе идентичен.

Първият гейм бе за България, този път с 25:19 при изключително силен блок и невероятна игра в атака на Цветан Соколов. Нашите играха свежо и с настроение, смълчавайки 12 000 в залата в град Бразилия.

Във втория гейм, също като под индиго от петък, бразилците се развилняха.

Не се мина и през ключов спорен момент - при 11:10 за България реферът присъди в аут топка, която бе очевидно в игрището, и вместо две точки разлика за нашите, резултатът стана равен...

Не че е оправдание. След това домакините заиграха, както във волейбола май само те могат. Такава защита няма нито един друг тим. Бразилците плонжираха и спасяваха невероятни топки, бяха отлични и в атака, а и на начален удар.

България опита да поддържа равновесие със смени, в игра се появиха Даниел Милушев и Мирослав Градинаров, които не записаха минути в петък.

Но - нека гледаме реалистично.

България има прогресиращ млад отбор, играе силно и смело. Но срещу такава Бразилия с опита, вдъхновението и публиката зад гърба, е адски мъчно да се спечели каквото и да е. Третият и четвъртият гейм бяха лекция на домакините.

Вероятно дори достигането до втори спечелен гейм и една точка, можеше да е с ключова важност в крайната борба в групата.

Сега ще разчитаме и на поляците, но ще трябва и да ги бием...

Полша победи САЩ с 3:2 гейма в петък вечер и ни даде голям шанс да се класираме за финалите в Световната лига.

В неделя вечер поляците трябва отново да победят (за нашата кауза), за да принудят Щатите да отидат за два двубоя в Бразилия в последния рунд притиснати до стената.

Сметките показват - при две победи с 3:0 или 3:1 над Полша в последния рунд, България ще събере 20 точки и няма как да бъде изместена от поне второ място.

Максималният актив на янките може да е 21 точки, но това минава през 0 за Бразилия, което ще остави селесао с 19.

Ако Бразилия вземе поне една точка в двата мача със САЩ, Щатите не могат да съберат повече от 19 точки.

Проблем обаче се явява, ако поляците спечелят три точки в неделя вечер срещу САЩ. Тогава те се намесват здраво в битката само с точка зад нас и ще дойдат много мотивирани във Варна.

Затова най-добре мачът Полша - САЩ в неделя да завърши 3:2 за един от двата тима...

Сметки много. Истината е една - бием ли два пъти Полша "чисто" (не с 3:2), отиваме на финалите. Там ще играе и допълнителният ни игра - публиката във Варна, която никога не е оставяла отбора в труден момент.