Лудогорец не устиска в Букурещ

Мисиджан и съотборниците му от Лудогорец бяха близо до нулевото равенство в Букурещ, но загубиха

Лудогорец загуби с минималното 0:1 първия плейоф за влизане в Шампионската лига при гостуването си на Стяуа в Букурещ. Голът за домакините падна в 89 минута, когато защитата на Лудогорец допусна грешка, от която се възползва Кипчиу - той остана сам срещу вратаря на българския шампион Владислав Стоянов и отбеляза.

През по-голямата част от мача инициативата беше у играчите на Стяуа, като в 34 минута домакините изпуснаха дузпа. Йордан Минев събори Сънмартян, който преди това се справи с няколко играчи на Лудогорец и пробивът му донесе дузпата за домакините. Кипчиу, който беше най-активният играч на домакините стреля в долния десен ъгъл на вратата, но Стоянов спаси удара му.

Мачът се игра пред над 35 000 зрители на „Национал Арена" в Букурещ, а играчите на Лудогорец също могат да съжаляват за пропуснат шанс - в началото на второто полувреме Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Стяуа и намери Михаил Александров, който стреля, но уцели дясната греда. След това топката се удари в Гиедрус Арлаускис и излезе в ъглов.

Преди това, в продължението на първото полувреме грешка при разиграване на Лудогорец прати топката при Кипчиу, който веднага нахлу в наказателното поле и стреля, но Стоянов успя да избие.

В последните минути на мача Стяуа повтори натиска си от началото на мача и домакините пропуснаха още няколко възможности. В рамките на пет минути преди гола домакините изпуснаха две положения - в 80 минута Кипчиу се справи с Моци и излезе сам срещу Стоянов, но Йордан Минев успя да избие топката със шпагат, а вратарят на Лудогорец я хвана. При следващата възможност Кешеру стреля опасно от пряк свободен удар от около 35 метра, а топката мина опасно близо до лявата греда на вратата на Стоянов. Натискът на Стяуа даде резултат и пет минути по-късно падна победния гол. До края на мача домакините имаха още едно положение - Янку стреля опасно, Стоянов изби, а след това Козмин Моци извади топката в тъч.