Интер пак се спъна в Сасуоло, драма изкачи Рома в топ 4

Мауро Икарди и Лаутаро Мартинес не успяха да намерят път към вратата на Сасуоло Снимка: Getty Images
Мауро Икарди и Лаутаро Мартинес не успяха да намерят път към вратата на Сасуоло

Интер отново беше спрян от Сасуоло и стигна само до 0:0 на "Джузепе Меаца" срещу един от най-неудобните си съперници.

"Нерадзурите" бяха в серия от 4 поредни загуби срещу Сасуоло и този път също се затрудниха, а Самир Ханданович трябваше да прави две големи спасявания, за да запази вратата си суха.

За Интер близо до гола бяха Политано и Лаутаро Мартинес.

По-рано през деня Рома взе трудно 3:2 у дома над Торино и се изкачи на четвърто място в класирането.

През първата част домакините взеха предимство с голове на Николо Заниоло и на Александър Коларов от дузпа. Торино обаче се вдигна, създаде ред положения и изравни чрез Томас Ринкон и Кристиан Ансалди.

В 73-ата минута Стефан Ел Шараауи беше изведен на чиста позиция от Пелегрини и не пропусна да донесе победата на Рома.

"Вълците" събраха 33 т. и са с една повече от Лацио, който утре гостува на Наполи. Интер е трети с 40 т. и изостава с 4 от неаполитанците.