Рецитал на Кавани при разгром на ПСЖ

Кавани вкара 4 гола за парижани.

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Пари Сен Жермен разгроми с 6:0 като гост Каен в среща от петия кръг във френското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Леонардо Жардим събраха 10 точки и оглавиха класирането преди останалите мачове от кръга.

Единсон Кавани отбеляза четири гола през първото полувреме и беше заменен на почивката. Уругвайският нападател Кавани откри резултата в 12-ата минута след подаване на Максуел, а след това реализира от дузпа след нарушение срещу Лукас Моура. В 38-ата минута Кавани вкара за 3:0, а в добавеното време на първата част се разписа за четвърти път след асистенция на Мюние.

Така уругваецът стана първият футболист от 2000 година насам, който вкарва четири гола до почивката на мач от Лига 1. През вторите 45 минути се разписаха още Лукас Моура в 67-ата и Жан-Кевин Огюстен в 78-ата минута. Така ПСЖ прекрати серията си от три мача без победа във всички турнири. Тимът завърши 1:1 с гостуващия Арсенал в първия си мач от Шампионската лига.

На 28 септември Пари Сен Жермен гостува на българския щампион Лудогорец в среща от втория кръг в група "А" на Шампионската лига.

Състав на Пари Сен Жермен: Ареола, Мюние, Маркиньос, Кимпембе, Максуел, Рабьо, Криховяк, Матюиди (68-Мота), Лукас, Кавани (46-Хесе), Ди Мария (61-Огюстен).