Юве загуби точки в първо равенство за сезона

Ювентус не успя да победи в гостуването на Удинезе, но има комфортна преднина от 8 точки на върха в класирането Снимка: Getty Images

Ювентус записа първо равенство за сезона в Серия А и стигна само до 1:1 в гостуването на Удинезе.

Домакините поведоха чрез Сапата в 37-ата минута, а след почивката завърналият се в състава на шампионите Леонардо Бонучи изравни с глава. Така Юве загуби две точки, но все пак има осем повече от втория в класирането Рома 11 кръга преди края.

В друг от мачовете от 27-ия кръг Интер разби Каляри с 5:1 като гост и се върна на петото място в класирането, като изпревари с една точка градския съперник Милан. В 34-ата и 39-ата минута Интер вкара два бързи гола, първо чрез Перишич след асистенция на Банега, а после и чрез самия аржентинец, който изпълни перфектно пряк свободен удар.

Марко Бориело върна един гол за домакините с глава малко преди почивката, но още в началото на второто полувреме Перишич вкара втория си гол в мача и покачи на 3:1. В 67-ата минута Мауро Икарди направи 4:1 от дузпа, а в 89-ата Роберто Галярдини оформи крайното 5:1.