Юнайтед обърна Тотнъм с блясъка на Санчес и е на финал за ФА Къп

Юнайтед обърна Тотнъм с блясъка на Санчес и е на финал за ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира за финала на ФА Къп, след като победи Тотнъм на „Уембли“ с 2:1, въпреки че след само 11 минути игра изоставаше в резултата.

В основата на обрата за тима на Жозе Моуриньо бе зимното попълнение Алексис Санчес, който се отчете с гол и асистенция за „червените дяволи“.

Тотнъм започна двубоя мълниеносно и излезе напред още в 11-ата минута след като Деле Али завърши бърза атака и отблизо отбеляза, възползвайки се от прекрасно подаване на Ериксен от фланга.

Постепенно, Юнайтед изравни играта и в 24-тата изравни. Погба отне една топка от Дембеле около наказателното поле на „шпорите“, центрира в него, където Алексис Санчес успя да се промъкнемежду двама бранители на Тотнъм и с глава направи 1:1.

Въпреки че „червените дяволи“ бяха по-активни, преди почивката Тотнъм можеше отново да поведе, но далечен удар на Ерик Дайър срещна дясната греда на Де Хеа, който дори не помръдна и само изгледа топката.

През втората част Юнайтед материализира превъзходството си. Алексис се пребори за една дълга топка, пусна по границата на наказателното поле, където върху нея връхлетя Андер Ерера и с едно докосване я прати за втори път в мрежата на Ворм.

В последните 10 минути Моуриньо бе принуден да направи две принудителни промени в състава си, след като Антонио Валенсия и Джеси Лингард напуснаха с контузии.

Тотнъм наложи натиск в края, но така и не успя да стигне до истинско голово положение, а сгъстената отбрана на Юнайтед свърши работата си по перфектен начин и неутрализира Ериксен, Али и Кейн.

На финала „червените дяволи“ ще очакват Челси или Саутхемптън, които се изправят един срещу друг в неделя.