Велик Сити оформи требъл

"Гражданите" на Пеп Гуардиола завоюваха Купата на Футболната асоциация след бой над Уотфорд с 6:0 и станаха първия тим, който взима домашен требъл в Англия. Снимка: getty

Манчестър Сити стигна до историческо постижение, което не бе правил нито един отбор на острова.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола завоюваха Купата на Футболната асоциация след бой над Уотфорд с 6:0 и станаха първият тим, който взима домашен требъл в Англия.

Никой до момента не беше печелил двете купи и първенството в една година, но хората на каталунския специалист доказаха, че са един от най-доминиращите отбори, които английският футбол е виждал.

Това е и първият английски отбор с 50 победи в рамките на един сезон.

Представянето срещу Уотфорд на финала бе черешката на тортата на изключителния сезон, макар че тимът беляза провал в Шампионската лига, отпадайки на четвъртфиналите от Тотнъм.

Мачът на "Уембли" започна с много силна игра на "стършелите" и те имаха страхотен шанс да поведат още в десетата минута. Роберто Перейра се озова сам срещу Едерсон, но последва страхотно спасяване на бразилския страж.

След 20 минути игра "жълто-черните" поискаха дузпа за игра с ръка на Венсан Компани, който спря удар на съперник. Сигнал не последва, а след това дойдоха силните минути на "гражданите".

В 27-та минута Давид Силва вкара първия си гол за "гражданите" през 2019-а година. Той надскочи съперник за висока топка в наказателното поле, отклонявайки за Стърлинг, който след това му даде асистенция - 1:0.

В 40-та минута Сити реши всичко. Великолепен пас на Бернардо Силва намери Габриел Жезус, който отклони към вратата от малък ъгъл. Рахийм Стърлинг се опита да му открадне гола, но закъсня. Попадението е на бразилеца - 2:0.

В 47-та минута Габриел Жезус стреля, но Еурелио Гомеш спаси по прекрасен начин. От последвалия корнер нападателят отбеляза трети гол, но той правилно бе отменен заради засада.

Третият гол за Сити все пак падна в 61-та минута. След страхотна работа Жезус подаде към Стърлинг, който асиситера на Де Бройне. Последният вкара на празна врата, за да оформи класиката.

Жезус стигна до своя втори гол в 67-та минута. Той бе изведен зад защитата от Де Бройне и технично вкара сам срещу Гомес - 4:0.

Петият гол падна в 81-та минута, когато Бернардо Силва мина на парад през защитата на "стършелите" и подаде на Стърлинг, който вкара в опразнения ъгъл.

В края на мача Стърлинг отбеляза, за да оформи най-голямата победа на финал от 1903-а - 6:0.